Rezoliucija „DĖL BAUDŽIAMOSIOS ATSAKOMYBĖS UŽ SEKSUALINIŲ PASLAUGŲ PIRKIMĄ“

2014 m. gruodžio 16 d., Lietuvos Respublikos Seimas dar kartą svarstė bei posėdyje dalyvavusių Seimo narių dauguma priėmė Seimo narės Vincės Vaidevutės Margevičienės inicijuotą Rezoliuciją „DĖL BAUDŽIAMOSIOS ATSAKOMYBĖS UŽ SEKSUALINIŲ PASLAUGŲ PIRKIMĄ“ (2014 m. birželio 23 d. Nr. XIIP-1963). Rezoliucijoje, atsižvelgiant į nacionalinius bei tarptautinius teisės aktus, atsižvelgiant į Tarptautinės STOP TRAFFICK! konferencijos „Seksualinių paslaugų poreikio dekonstravimas: Moterų išnaudojimo per prostituciją…

Moterys ir vyrai Lietuvos visuomenėje

Moterų ir vyrų lygių galimybių įgyvendinimas, kaip vienas pagrindinių ES viešosios politikos tikslų, tebėra siektinas iššūkis mūsų visuomenėje. Anot S. Gilligan, lytis ir lyčių skirtumai nulemia gyvenimo turinį, kur vyriškumo ir moteriškumo sampratos konstrukcijos nėra lygiavertės, nes jos yra pagrįstos gyvenimo principų sistema, pasižyminčia vyrų pranašumu bei socialiniu, politiniu, ekonominiu dominavimu moterų atžvilgiu. 2014 m.…

Advokacinių ir finansinių gebėjimų stiprinimas LMLO narėms

2014 m. gruodžio 4-5 d.d. įvyko seminaras tema „LMLO advokacinių ir finansinių gebėjimų stiprinimas“. Seminaras sukvietė daugiau nei 10 skirtingų moterų nevyriausybinių organizacijų į vieną iš gražiausių Lietuvos kurortinių miestelių – Birštoną. Pirmąją seminaro dieną, Birštono savivaldybėje sveikinimo žodį moterų  NVO tarė Birštono merė Nijole Dirginčiene bei SADM ministrės patarėja Vaida Giraityte. Vėliau LMLO valdybos…

Projektas „LMLO advokacijos ir finansinių gebėjimų stiprinimas”

Moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimas Lietuvoje de facto tebėra diskutuotinas. Jau daugelį metų, moterų nevyriausybinės organizacijos vienijasi dirbdamos lyčių lygybės politikos įgyvendinimo srityje, bet tik 2014 metų gegužės mėnesį buvo sukurta visas šias moterų nevyriausybines organizacijas vienijanti platforma „Lietuvos moterų lobistinė organizacija”. Tam, kad sustiprinti minėtos organizacijos potencialą efektyviai veikti lobistinėje veikloje, buvo parengtas projektas „LMLO…

Projektas „MILDA: moterų iniciatyva Lietuvoje demokratijai auginti”

Projekto tikslas: Pagerėjęs lyčių lygybės užtikrinimo mechanizmas, stiprinant LMLO advokacinius ir lobistinius gebėjimus. Siekiant įgyvendinti moterų ir vyrų lygių de facto Lietuvoje yra numatytos dvi pagrindinės projekto programos sritys: demokratija ir geras valdymas, nes stiprinami NVO – LMLO narių advokaciniai gebėjimai, plečiamas narių tinklas bei skatinamas jų įsitraukimas į moterų ir vyrų lygybės politikos formavimą ir…