2024 m. paramos narystei regrantingo schema / pakartotinė regrantingo sutartis Nr. MASF2024-006

Pagrindinė projekto idėja – atsižvelgiant į gerąją patirtį ir pamokas, išmoktas iš Europos moterų lobistinės organizacijos kampanijos už lyčių pusiausvyrą Europos Parlamento rinkimuose, skatinti lyčių pusiausvyrą rinkimuose į nacionalinius parlamentus ES valstybėse narėse, kuriose nacionaliniai rinkimai vyks 2024 m., t. y. Austrijoje (AT), Lietuvoje (LT), Rumunijoje (RO). Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga pagal Europos moterų lobistinės organizacijos regrantingo schemą.

Projekto koordinatorius: Lietuvos moterų lobistinė organizacija,

Projekto partneriai:

  • Austrijos moterų žiedas
  • Rumunijos moterų lobistinė organizacija

Projekto tikslas – skatinti vienodą ir įtraukų moterų atstovavimą priimant politinius sprendimus, įgyvendinant tikslingą veiklą, kuri pasieks įvairias tikslines grupes, įskaitant rinkėjus, politikus, pilietinės visuomenės organizacijas, parlamento narius, žiniasklaidos atstovus.

Įgyvendinantys partneriai rinks, keisis ir aptars gerąją patirtį, parengs ir išplatins naujai išrinktiems Europos Parlamento nariams komunikatą, raginantį remti strateginius feministinius prioritetus ir pagrindines vertybes, parengs politines rekomendacijas pilietinės visuomenės organizacijoms, kaip propaguoti moterų atstovavimą nacionaliniuose parlamentuose, organizuos pilietinės visuomenės organizacijoms mokymus, kaip remti moteris politikoje, rengs propagandos ir informuotumo didinimo kampanijas savo šalyse, siekdami didinti informuotumą apie vienodą moterų atstovavimą priimant sprendimus prieš rinkimus į nacionalinius parlamentus.

Visa veikla sudaryta taip, kad nuosekliai ir sistemingai prisidėtų prie lyčių pusiausvyros politikoje didinimo.

Bendros propagavimo priemonės, PVO mokymai, keitimasis gerąja patirtimi sustiprins PVO gebėjimus skatinti moterų dalyvavimą politikoje, lyčių pusiausvyrą priimant sprendimus ir prisidės prie faktinės lyčių lygybės, kuri yra viena iš pagrindinių ES teisių ir vertybių, užtikrinimo. Tai prisidės prie geresnio PVO interesų gynimo ir priežiūros vaidmens plėtojimo. Vykdant propagavimo ir informuotumo didinimo kampanijas padidės rinkėjų, politikų, žiniasklaidos informuotumas apie lyčių pusiausvyrą valdžioje. Kadangi projektas yra tarptautinis, jis sustiprins regioninį pilietinės visuomenės bendradarbiavimą.

Projekto veiklos rezultatai prisidės prie didesnio informuotumo ir viešų diskusijų apie moterų lygiavertį atstovavimą politikoje, skatins paramą moterims kandidatėms ir pabrėš poreikį užtikrinti lyčių pusiausvyrą parlamentuose, didins visuomenės sąmoningumą, didins moterų balsų pripažinimą politikoje ir atitikimą ES lygybės principams, taip skatindami rinkėjų susidomėjimą remti moteris kandidates per nacionalinius rinkimus.

Projekto trukmė: 2024 m. birželio-lapkričio mėn.

Projekto vertė: 30 000 EUR

Rezultatai

Bendros politikos rekomendacijos pilietinės visuomenės organizacijoms

Geroji patirtis

Iniciatyva „DAMENWAHL”, Austrija

Lyčių lygybė vietos lygmeniu, Austrija

Politinis moterų dalyvavimas pažangai: nuo analizės iki veiksmo, Lietuva

WIP: Moterų iniciatyva už lygybę, Lietuva

50/50 kampanija – Solidarių moterų organizacija, Rumunija

51% mažuma – Rumunijos kampanijos „50/50” dalis, Rumunija

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti laikoma už juos atsakinga.