1. Gerosios praktikos pavadinimas

Pagalbos moterims linija, emocinė parama visą parą

2. Įgyvendinanti organizacija, šalis

Kauno moterų linija, Lietuva

3. Įgyvendinimo lygmuo (nacionalinis, vietos savivaldos, įmonės/organizacijos)

Nacionalinis

4. Gerosios praktikos tikslas/paskirtis (Kokiu tikslu yra teikiamos paslaugos)

Pagalbos moterims linija 8 800 66366– yra anoniminė nemokama emocinės paramos tarnyba, į kurią gali skambinti smurtą patiriantys ir psichologines krizes išgyvenantys žmonės iš visos Lietuvos.

Prie Pagalbos moterims linijos telefono budi savanorės konsultantės. Konsultantės išklauso, palaiko, suteikia emocinę paramą, būna šalia, kai sunku priimti vieną ar kitą sprendimą ir susigaudyti savyje. Konsultantės nukreipia, kur ieškoti tolimesnės pagalbos ar informacijos.

Pagalbos moterims linija veikia visą parą. Šiuo metu pagalba teikiama ir internetu.

Daugiau informacijos:  www.pagalbosmoterismslinija.lt 

5. Tikslinės grupės (Kam yra skirtos paslaugos?)

Moterims nuo 18 metų. Tačiau jei skambina vyrai ar vaikai, taip pat atsakome.

6. Gerosios praktikos aprašymas

Emocinę paramą telefonu ir internetu teikia specialius mokymus baigusios savanorės – konsultantės. Linijoje savanoriauja įvairaus amžiaus ir išsilavinimo moterys. Savanoriškos veiklos skatina pilietiškumą, savalaikę ir lengviau prieinamą pagalbą.

Pagrindiniai emocinės paramos principai.

· Pagalbos prieinamumas. Skambinantieji nemoka už skambučius. Pagalba prieinama tiek atokiuose šalies rajonuose, tiek mieste. Gyvenantys užsienyje turi galimybe gauti pagalbą internetu.

· Anonimiškumas. Skambinantysis gali gauti emocinę paramą, atskleisdamas apie save tiek, kiek pats nori. Paskambinus ar parašius į liniją, nereikia prisistatyti, nefiksuojama iš kur skambinama. Tai ypač svarbu smurtą patyrusiems ar išgyvenantiems žmonėms, kuomet prabilti apie savo artimos aplinkos skausmingos patirties istoriją yra itin sunku.

· Žmogiškas ryšys. Toks kontaktas ypač svarbus ir reikalingas, kai sunkią, krizinių išgyvenimų minutę atsiranda gilesnis ryšys tarp dviejų žmonių, iš kurių vienas nusivylęs, abejojantis, balansuojantis tarp gyvenimo ir mirties, išgyvenantis gilios izoliacijos jausmą, o kitas pasiruošęs ir norintis bei turintis įgūdžių padėti, be to prieinamas tuo metu, kai skambinančiajam labiausiai reikia. Užsimezgęs ir pasitikėjimu grįstas ryšys padeda skambinančiajam išsakyti savo skaudžiausius jausmus ir išgyvenimus, padeda rasti reikiamą psichikos sveikatos ar kitą specialistą, jei to reikalauja aplinkybės, organizuoja skubią medicininę, teisinę pagalbą ar vėliau padeda priimti realius sprendimus. Paskambinusiems pageidaujant suteikiama reikalinga informacija kur galima ieškoti artimiausios pagalbos savo rajone. Suteikta emocinė – parama turi įtakos ir kitiems šeimoms nariams, ypač vaikams, kurie mokosi iš savo tėvų įveikti gyvenimo sunkumus. Motina, kuri sugeba prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, net ir sunkiose gyvenimo aplinkybėse ir išlikti emociškai nepalūžusia, yra saugumo garantas savo vaikams.

7. Gerosios praktikos poveikis/įgyvendinimo stebėsenos rezultatas

Per metus atsakome 12-14 tūkst. pagalbos skambučių ir apie 300 pagalbos laiškų. Šiuo metu linijoje dirba 120 savanorių.

8.  Gerosios praktikos šaltinis, kontaktai

Aušrinė Krikščionaitienė, Kauno padalinio vadovė

+370 618 05005
ausrine@moters-pagalba.lt
https://pagalbosmoterimslinija.lt/ 

9. Svarbiausi patarimai norintiems pritaikyti/įgyvendinti šią gerąją praktiką

Iniciatyva organizuojant savanorišką veiklą.

Finansiniai šaltiniai administracijos darbui ir veiklai užtikrinti.