Lapkričio 12 dieną, Vilniaus kooperacijos kolegijoje, viešėjo Kauno moters užimtumo informacijos centro direktorė Jūratė Puidienė ir specialistė Meda Andrijauskienė, kurios susitiko su Vilniaus apskrities jaunimu ir diskutavo apie lyčių lygybę. Šia diskusija buvo siekiama didinti jaunimo sąmoningumą apie tai, kad žmogaus lytis negali apibrėžti jo vietos po saule, neturi įtakoti jo karjeros perspektyvų ar kitaip trukdyti jam dalyvauti viešajame gyvenime, labai svarbu yra užmegzti ryšį su jaunimu.

Į sąmonigumo kampaniją „Lyties perspektyva politikoje, darbo rinkoje ir šeimoje“, vykusią Vilniaus kooperacijos kolegijoje, susirinko jaunimas iš visos Vilniaus apskrities. Studentai buvo supažindinti su projekto „MILDA: moterų iniciatyva Lietuvoje demokratijai auginti“ pagrindine idėja bei veiklomis.

Sąmoningumo kampanijos jaunimui metu, studentams buvo pristatyta vyrų ir moterų padėtis politikoje, lyčių pasiskirstymas tarp aukščiausių ir žemiausių postų, pabrėžiant kodėl yra svarbus ir kam apskritai yra reikalingas lygiavertis atstovavimas politikoje. Taip pat buvo diskutuojama ir apie moterų ir vyrų padėti darbo rinkoje, darbo užmokesčio atotrūkio (angl. gender pay gap) problemą, stiklinių lubų efektą (angl. glass ceiling effect), tiek Lietuvoje, tiek visoje Europos Sąjungoje.
Galiausiausiai buvo aptariamas šeimos institutas, darbų pasidalijimas namuose, lyčių rolės ir jų skirtumai. Dalyviai supažindinti su įstatymais, kurie Lietuvoje užtikrina lyčių lygybę ir institucijas, į kurias reikėtų kreiptis patyrus diskriminaciją dėl lyties.
Sąmoningumo kampanija neapsiėjo ir be linksmosios dalies: studentai dalyvavo protmūšyje – viktorinoje „Atpažink ir įveik nelygybę“. Visi studentai buvo apdovanoti projekto „MILDA“ atributika (ženkliukais, oro gaivikliais). Po viktorinos sekė filmo “Miss Representation peržiūra”. Mokymų pabaigoje visiems studentams buvo įteikti dalyvio pažymėjimai. “. Labai džiaugiamės, kad net 9 studentai prisijungė į Lietuvos moterų lobistinės organizacijos savanorių gretas.
Projektą „MILDA: moterų iniciatyva Lietuvoje demokratijai auginti“ remia Europos Ekonominės Erdvės finansinis mechanizmas: NVO programa Lietuvai.
20151112_104026

20151112_123144

DSCF0937

DSCF0939

DSCF0943

DSCF0944

DSCF0945