2015 m. rugsėjo 24 dieną Kauno moters užimtumo ir informacijos centro darbuotuojos susitiko su Telšių, o rugsėjo 25  dieną su Klaipėdos jaunimu.

Telšiuose susitikimas įvyko Žemaitijos kolegijoje, Telšių fakultete, o susitikimas su Klaipėdos apskrities jaunimu įvyko Klaipėdos vastybinėje kolegijoje. Susitikimų metu buvo diskutuojama apie lyčių lygybę. Šia diskusija siekiama didinti  jaunimo sąmoningumą apie tai, kad  žmogaus lytis negali apibrėžti jo vietos po saule, neturi įtakoti jo karjeros perspektyvų ar kitaip trukdyti jam dalyvauti viešajame gyvenime, labai svarbu yra užmegzti ryšį su jaunimu.

DSCF0797  DSCF0738

 

Į sąmonigumo kampaniją „Lyties perspektyva politikoje, darbo rinkoje ir šeimoje“, susirinkę studentai buvo supažindinti su projekto „MILDA: moterų iniciatyva Lietuvoje demokratijai auginti“ tikslai, pagrindinėmis veiklomis, pristatytos tikslinės grupės. Taip pat nurodyta, kokiuose tinklalapiuose galima susipažinti plačiau su vykdomu projektu

Sąmoningumo kampanijos jaunimui metu, studentams buvo pristatyta vyrų ir moterų padėtis politikoje, lyčių pasiskirstymas tarp aukščiausių ir žemiausių postų, pabrėžiant kodėl yra svarbus ir kam apskritai yra reikalingas lygiavertis atstovavimas politikoje. Taip pat buvo diskutuojama ir apie moterų ir vyrų padėti darbo rinkoje, darbo užmokesčio atotrūkio (angl. gender pay gap) problemą, stiklinių lubų efektą (angl. glass ceiling effect), tiek Lietuvoje, tiek visoje Europos Sąjungoje.

Galiausiausiai buvo aptariamas šeimos institutas, darbų pasidalijimas namuose, lyčių rolės ir jų skirtumai. Dalyviai supažindinti su įstatymais, kurie Lietuvoje užtikrina lyčių lygybę ir institucijas, į kurias reikėtų kreiptis patyrus diskriminaciją dėl lyties.

Sąmoningumo kampanija neapsiėjo ir be linksmosios dalies: studentai dalyvavo protmūšyje – viktorinoje „Atpažink ir įveik nelygybę”. Telšiuose jaunimas buvo susiskirstęs į keturias komandas, viktorinos nugalėtojų komandos pavadinimas buvo “Būkim lygūs”. Klaipėdoje studentai susiskirstė į penkes komandas, visos viktorinos metu aiškios komandos-lyderės nebuvo ir tik po 4 turo paaiškejo, kad nugalėjo komandas pavadinimi “Rožės”. Abiejuose miestuose nugalėtojų komandos buvo apdovanota projekto „MILDA“ atributika (ženkliukais, oro gaivikliais).

DSCF0751 DSCF0741 DSCF0768 DSCF0820 DSCF0800 DSCF0821

Po viktorinos sekė filmo “Miss Representation” peržiūra ir filmo aptarimas, bei diskusijos. Studentams buvo pasiūlyta savanoriškai prisijungti prie projekto veiklos, suteikti kontaktai. Mokymų pabaigoje visiems mokiniams buvo įteikti dalyvio pažymėjimai.

DSCF0812 DSCF0757

Projektą „MILDA: moterų iniciatyva Lietuvoje demokratijai auginti“ remia Europos Ekonominės Erdvės finansinis mechanizmas: NVO programa Lietuvai

EEA+Grants+EPS (1)