Ankstų antradienio rytą (02.10) Kauno moters užimtumo informacijos centro lektorės,  iškeliavo šįkart į dainom ir legendom apipintą Dzūkijos kraštą, kur aplankė vieną įstabiausių Lietuvos kurortų – Druskininkus. Susitikimas su jaunaisiais druskininkiečiais įvyko Druskininkų Amatų mokykloje. Gausiai susirinkę į mokymus, mokiniai aktyviai diskutavo apie lyčių lygybę.

4

Manome, kad siekiant didinti  visuomenės sąmoningumą apie tai, kad  žmogaus lytis negali apibrėžti jo vietos po saule, neturi įtakoti jo karjeros perspektyvų ar kitaip trukdyti jam dalyvauti viešajame gyvenime, labai svarbu yra užmegzti ryšį su jaunimu. Todėl projekte „MILDA: moterų iniciatyva Lietuvoje demokratijai auginti“ jaunimas yra viena tikslinių grupių.

Sąmoningumo kampanijos jaunimui metu, mokiniams buvo pristatyta vyrų ir moterų padėtis politikoje, lyčių pasiskirstymas tarp aukščiausių ir žemiausių postų, pabrėžiant kodėl yra svarbus ir kam apskritai yra reikalingas lygiavertis atstovavimas politikoje. Taip pat buvo diskutuojama ir apie moterų ir vyrų padėti darbo rinkoje, darbo užmokesčio atotrūkio (angl. gender pay gap) problemą, stiklinių lubų efektą (angl. glass ceiling effect), tiek Lietuvoje, tiek visoje Europos Sąjungoje.

Galiausiausiai buvo aptariamas šeimos institutas, darbų pasidalijimas namuose, lyčių rolės ir jų skirtumai. Dalyviai supažindinti su įstatymais, kurie Lietuvoje užtikrina lyčių lygybę ir institucijas, į kurias reikėtų kreiptis patyrus diskriminaciją dėl lyties.

Sąmoningumo kampanija neapsiėjo ir be linksmosios dalies: mokiniai dalyvavo protmūšyje-viktorinoje „Atpažink ir įveik nelygybę“. Nugalėtojai buvo apdovanoti projekto „MILDA“ atributika (ženkliukais, oro gaivikliais, skėčiais). Po viktorinos sekė filmo “Miss Representation peržiūra”. Mokymų pabaigoje visiems mokiniams buvo įteikti dalyvio pažymėjimai.

KMUIC lektorės džiaugėsi tokiu šiltu Druskininkų Amatų mokyklos darbuotojų sutikimu ir mokinių aktyviu dalyvavimu diskusijose bei gera nuotaika.

3 1