1.   Gerosios praktikos pavadinimas 

Tik laisvas žmogus kūrybingas

2. Įgyvendinanti organizacijos pavadinimas, šalis

UAB „SDG“, Lietuva

3. Trumpas organizacijos aprašymas

2002 m. įsteigta konsultacijų kompanija „SDG“ (Saugaus darbo garantas) per pora metų tapo tikra Lietuvos įmonių saugaus darbo partnere, konsultuodama ir mokydama įmonių vadovus ir darbuotojus saugiai dirbti. Pradėję veiklą nuo 2 paslaugų šiandien vykdome per 250.

Konsultacijų kompanijos „SDG“ teikiamos paslaugos pasižymi aukštais intelektualiais reikalavimais darbuotojams, plačiu inžineriniu spektru. 98 proc. iš 200 darbuotojų turi aukštąjį išsilavinimą. Mūsų teikiamoms paslaugoms reikalingas puikus įstatymų išmanymas ir gebėjimas juos pritaikyti įmonėse.

4. Pradėta taikyti (data nuo kada įgyvendinama)

Nuo 2006 m., kai buvo patvirtinta pirmoji „SDG“ Kolektyvinė sutartis.

5. Gerosios praktikos tikslas/paskirtis (kas paskatino įgyvendinti šias priemones?)

Darbas yra didelė kiekvieno darbuotojo asmeninio gyvenimo dalis. Kaip darbuotojas jaučiasi darbe, kaip sutaria su kolegomis, ar gali darbo metu pasirūpinti šeima esant nenumatytoms aplinkybėms – visa tai atsiliepia jo savijautai. Laimingas darbuotojas – laimingi klientai, geri darbo rezultatai.

6. Gerosios praktikos aprašymas bei svarbiausi  patarimai norintiems pritaikyti/įgyvendinti  šią gerąją praktiką (jeigu turite)

Uždaroji akcinė bendrovė „SDG“  – tai įmonė puoselėjanti tradicijas, kad  kiekvienas darbuotojas jaustųsi gerbiamas, nediskriminuojamas bei galėtų visiškai panaudoti savo gebėjimus.

Įmonės vadovo nuostata – Žmogus turi jaustis mylimas ir gerbiamas. Tada įmonėje dirba laisvi, protingi ir kūrybingi darbuotojai. Vergo darbas – neproduktyvus, tik laisvas žmogus kūrybingas.

Įmonėje kuriama tokia aplinka, kurioje yra pripažįstami ir vertinami visų darbuotojų individualūs skirtumai bei jų indėlis.

Kiekvienais metais yra organizuojami 3 pagrindiniai renginiai darbuotojams: visuotinis darbuotojų susirinkimas, vasaros renginys ir metinis darbuotojų pagerbimo renginys. Į metinio darbuotojų pagerbimo renginį kviečiami dalyvauti ir šeimos nariai.

Lanksčiai ieškoma problemų sprendimo būdų, siekiant, kad būtų užtikrinta kiekvieno darbuotojo gerovė.

Visiems darbuotojams suteikiamas lankstus darbo grafikas, kai atvykti į darbą galima nuo 07:30 val. iki 08:30 val., o išvykti 16:30 – 17:30 val.

„Laisvi penktadieniai“. SDG darbo taryba su įmonės administracija pasirašė susitarimą dėl laikino SDG darbuotojų darbo laiko sutrumpinimo. Įvykdžius mėnesio apyvartos planus, darbuotojai dirba penktadieniais tik iki 12:00 val. Darbo užmokestis mokamas už visą darbo dieną.

Darbuotojai turi galimybę pasirinkti nuotolinio darbo formą. Šia forma naudojasi darbuotojai, kurie augina mažamečius vaikus ar namuose slaugo savo artimuosius.  

SDG turi tradiciją Birželio 1-ąją, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, rengti šventę darbuotojų vaikams bei anūkams. Renginio metu vaikai turi progą susipažinti su tėvelių bei senelių darbo vieta, jų kolegomis ir smagiai praleisti laiką. Renginio metu vaikams organizuojame trumpus užsiėmimus, kaip elgtis gaisro atveju, kaip naudotis gesintuvu, o kiekvienas norintis gali išbandyti gesinti gaisrą. 

Taip pat įmonė SDG darbuotojų vaikams  2019 m. organizavo vasaros dienos stovyklą. 23 vaikai per penkias dienas prisiliesti prie 5 skirtingų kūrybos sričių – teatro, muzikos, kino, šokio ir dailės. Stovykloje vadovais dirbo ir visą laiką vaikų užimtumu bei nuotaika rūpinasi profesionalūs Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai. Su atskiromis meno rūšimis vaikus supažindino ir savo sričių specialistai – šokėjai, dizaineriai, muzikantai. Esminiai stovyklos tikslas buvo lavinti vaikų saviraišką, padėti atskleisti individualius talentus, mokytis komandinio darbo, užtikrinti turiningą ir prasmingą vaikų atostogų laiką. Įmonė bendradarbiauja bei teikia paramą Kauno valstybiniam lėlių teatrui ir Klaipėdos jaunimo teatrui, todėl SDG darbuotojai su šeimos nariais kiekvieną mėnesį turi galimybę nueiti į spektaklius.

2019 m. įmonėje dirbo vidutiniškai 200 darbuotojų, iš jų 147 moterys ir 53 vyrai. Įmonėje yra 17 padalinių ir departamentų vadovų: 11 moterų ir 6 vyrai.

Per  2019 m.  vaiko priežiūros atostogas buvo suteiktos 19 moterų ir 1 vyrui. Po vaiko priežiūros atostogų į savo darbo vietą grįžo 4 darbuotojai, iš jų 3 moterys ir vienas vyras. Tėvystės atostogose buvo per 2019 m. buvo 4 vyrai.

Per 2019 metus įmonėje įdarbinti 3 darbuotojai, vyresni nei 55 metai. Šiuo metu dirba 10 darbuotojų, kurie  sulaukę senatvės pensijos amžiaus, iš jų 2 darbuotojams yra suteikta galimybė dirbti tik pusę darbo dienos.

4 darbuotojai, kurie anksčiau mokėsi ir dirbo užsienyje, sėkmingai prisijungė prie mūsų kolektyvo bei tapo jo dalimi.

2019 m. pradėjo dirbti nauji „SDG“ padalinių vadovai – du vadovai vyrai ir dvi vadovės moterys, trys iš jų į vadovus užaugo pačioje įmonėje.

Įmonėje yra patvirtinta Lygių galimybių politika, paskutinė redakcija – 2018 m. gruodį.

7. Gerosios praktikos poveikis/įgyvendinimo stebėsenos rezultatai (jeigu yra)

Taikant įmonėje visas šias priemones ( lankstus darbo grafikas, darbas penktadieniais iki 12 val., nuotolinis darbas, šeiminių įsipareigojimų suderinimas, atsižvelgiant į darbuotojų poreikius) įmonėje pagerėjo darbo našumas, rezultatai, atmosfera.

8.Gerosios praktikos šaltinis, kontaktai

Rūta Jasienė

Personalo ir komunikacijos direktorė

ruta@sdg.lt

(8 ~ 800) 00 228

https://www.sdg.lt/puslapis/sdg-veikla