Moterų ir vyrų priežiūros pareigų skirtumo mažinimas

Problematika

Lietuvoje atliekami tyrimai rodo, kad dabartinės politikos priemonės šeimos priežiūros srityje neskatina lyčių lygybės. Vietoj to, jos dažnai dar labiau sustiprina moterų naštą, skatindamos tradicinį darbų pasidalijimą. Tik kas antras tėtis pasirenka tėvystės atostogas, moterims tenka didžioji dalis atsakomybės už vaikų ir senyvo amžiaus ar neįgalių asmenų priežiūrą. Dėl trūkstamų kokybiškų paslaugų ir menkos infrastruktūros, ypač atokiose vietovėse ir vienišiems tėvams, kyla dideli iššūkiai. EIGE duomenimis, Lietuvoje tik 1% vyrų kasdien rūpinasi vaikais ar senyvais žmonėmis, tuo tarpu 17% daugiau moterų atlieka šią kasdienę priežiūrą. Tai ne tik sukelia šeimos ir darbo suderinimo problemas, bet ir neigiamai veikia moterų gyvenimo kokybę, sveikatą ir socialinius santykius. Norint pakeisti situaciją, būtina analizuoti ir informuoti apie esamą padėtį, šviesti visuomenę bei ieškoti veiksmingų sprendimų neapmokamo darbo mažinimui. 

Projekto tikslas

skatinti visuomenės supratimą apie moterų neapmokamą priežiūros darbą, viešinti analitinę informaciją ir keisti visuomenės požiūrį į šią problemą. Projekto metu bus įgyvendinamos analitinės, informacinės, švietėjiškos ir advokacinės veiklos, siekiant sumažinti moterų patiriamą neproporcingą neapmokamo darbo krūvį ir taip prisidėti prie lyčių lygybės pažangos Lietuvoje.

Projektą įgyvendina:

Projekto laikotarpis:

2024 m. kovas - 2024 m. gruodis

Projektą įgyvendina:

Projekto laikotarpis:

2024 m. kovas - 2024 m. gruodis

Projekto veiklos

Tikslas: Ištirti moterų neapmokamo priežiūros darbo situaciją Lietuvoje.
Rodikliai: Atliktas nacionalinis gyventojų nuomonės tyrimas „Neapmokamas darbas namuose“, surengtos 2 fokus grupės ir 30 individualių interviu dviejose savivaldybėse.

Tikslas: Šviesti visuomenę apie moterų neapmokamą darbą, viešinti faktinę informaciją ir keisti visuomenės požiūrį.
Rodikliai: sukurtas polapis neapmokamo darbo tema, organizuota nacionalinė kampanija, siekiant paveikti 40 000 Lietuvos gyventojų požiūrį, vykdyta informacinė sklaida įvairiose medijose, pasiekiant skirtingus Lietuvos regionus.

Tikslas: Skatinti diskusijas savivaldybėse apie moterų neapmokamą darbą ir vertinti švietėjiškų priemonių poveikį.
Rodikliai: Sukurta švietėjiškų veiklų koncepcija, sukurtas poveikio vertinimo įrankis, organizuotos švietimo veiklos pilotinėse savivaldybėse.

Tikslas: Skatinti moterų neapmokamo darbo suvokimą, pripažinimą ir įvertinimą bei pasiūlymų parengimą politikams.
Rodikliai: Parengti ir aprašyti du gerosios praktikos pavyzdžiai iš užsienio šalių, parengtas ir pristatytas kompleksas pasiūlymų politikams ir savivaldybėms dėl moterų neapmokamo priežiūros darbo krūvio mažinimo.

Daugiau informacijos apie projekto veiklas

Rita Šakinytė – Petrovė
El. paštu: rita@lmlo.lt
Tel: +370 46350099
Socialiniuose tinkluose: Lietuvos moterų lobistinė organizacija